VWPOLOM KURALLARI

VWPOLOM ailesi için belirlenmiş olan bu kurallar tüm üyelerimizin leyhine olup, kulübümüzün genel seviyesini ve kalitesini koruyup geliştirme amacıyla belirlenmiştir.

VWPOLOM’a üye olmadan önce tüm kuralların okunması ve kabul edilmesi gerekmektedir. VWPOLOM’e üye olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

1) VWPOLOM'a üye olma yaşı 18'dir. VWPOLOM yönetimi üyelerin üye profilindeki tüm bilgileri doğru kabul eder. Bilerek ya da bilmeyerek yazılmış yanlış bilgilerden kaynaklanacak olası problemler VWPOLOM yönetiminin sorumluluğu altında değildir. Ayrıca; foruma yazılan her mesaj yazanın sorumluluğu altındadır. Hiçbir şekilde VWPOLOM yönetimine sorumluluk yüklenemez.

2) VWPOLOM forumlarında Türkiye Cumhuriyeti anayasa ve kanunlarına aykırı yazılar görüldüğünde derhal silinecektir. Fakat geç kalındığı veya gözden kaçtığı takdirde bir kanuni yaptırım durumunda yazı sahibinin IP adresi ve kişisel bilgileri gerekli mercilere teslim edilecektir. Yazılan her mesajda IP adresi kayıt edilmektedir.

3) VWPOLOM üyelerinin; kişi veya kurumları forum genelinde veya özelinde tehdit edici, taciz edici, küfürlü, örf ve adetlerimize yakışmayan, argo, müstehçen, kaba veya hakaret edici ve üçüncü şahısları aşağılayan, küçük düşüren yazılar yazması yasaktır. Bu tür yazılar karşı tarafa herhangi bir şekilde iletildiğinde, şikayet durumunda değerlendirmeye alınacaktır.

4) VWPOLOM forumlarında toplumun genelini ilgilendiren sosyal veya ekonomik konular dışında, siyasi propaganda yapmak ve din, dil, ırk, etnik köken ayrımına yönelik iletiler yayınlamak, ayrıca futbol ve/veya başka dallardaki spor kulüpleri ile ilgili polemik yaratacak mesajlar göndermek yasaktır.

5) Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Forumun huzurunu bozan tartışmalar yapılmamalıdır. Ayrıca forumdan ihraç edilen veya ayrılan üyeler hakkında olumlu / olumsuz herhangi bir mesaj yazmak yasaktır.

6) Mesajlarda kişisel deneyime bağlı bir olay anlatılıyor, bir kuruluş ya da kişi eleştiriliyorsa, olay ancak objektif ve kanıtlanabilir bir şekilde ifade edilmelidir. Mesajlar içerisinde kurum ve kişileri hakarete giren ifadelerle eleştirmek yasaktır.

7) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiğinden, bir mesajın tümü veya büyük bölümü büyük harfle oluşturulmamalıdır.

8) Bir mesaj sadece ilgili tek bir alana ve bir kez gönderilebilir.

9) Forum içinde, bir kişinin birden fazla rumuz veya isimle üye olarak ya da bir başkasının hesabını kullanarak faaliyet göstermesi yasaktır. Ayrıca, önceden kulübümüzden uzaklaştırılmış kişilerin tekrar üye olması yasaktır. Bu durumun saptanması halinde, üye hiçbir uyarıya gerek duyulmaksızın kulüpten uzaklaştırılacaktır.

Forum içindeki yarışmaları manipüle etmek amacıyla açılmış sahte üyeliklerin tespiti halinde forumdan süresiz uzaklaştırma cezası uygulanacaktır. Bu üyelik/üyeliklerin belli bir üye tarafından oluşturulduğu tespit edilirse, sözkonusu üye hakkında da aynı ceza uygulanacaktır.

10) Forum genelinde ve haricinde; VWPOLOM üyelerini ve yöneticilerini küçümser davranışlar sergilemek, forum düzenini bozmaya yönelik yazılar yazmak kesinlikle yasaktır. Verilen kararlarla ilgili itirazların forum içerisinde alenen yapılmaması, arzu edilen düzenleme ya da değişiklik taleplerinin ‘İletişim’ linki kullanılarak yapılması gerekmektedir.

11) Yönetim tarafından düzenlenen aktiviteler ve arkadaş toplantıları dışındaki VWPOLOM adına yapılacak olan her türlü toplantı ya da aktivite yönetimin onayına tabidir. Bu tür bir aktivite düzenlemek isteyen üyelerimiz, konuyu forum geneline açmadan önce yönetime başvurarak, aktivite projeleri ile bilgi vererek onay talebinde bulunmalılardır.

12) VWPOLOM tek bir takımdır. Memleket, araç markası, araç modeli, vb. herhangi bir gerekçe ile ayrı oluşumlar ve gruplar oluşturulmasına kesinlikle izin verilemez.

13) Organizasyonlarda; toplu gidiş ve dönüşlerde başkalarını ve kendini zor durumda bırakacak, tehlikeye sokacak, can güvenliğini tehlikeye atacak hareketlerde bulunmak ve konvoyu bozacak şekilde sürat yapmak, genel trafik kurallarına aykırı araç kullanmak yasaktır.

14) Forum dahilinde gerek aleni gerek özel mesaj(pm) veya imza bölümünüzde, başka otomobil sitelerinin linklerini vermek, tanıtımlarını yapmak, davette bulunmak, reklam yapmak, sosyal medya linkleri vermek kesinlikle yasaktır. Art niyetli olarak bu girişimde bulunduğu tespit edilen üyeler, uyarıya gerek duyulmaksızın VWPOLOM.COM 'dan uzaklaştırılırlar.

15) Kullanıcı dostu forum tasarımı nedeniyle Forum' da kullanılacak imza boyutu max. 300*60 px boyutunda olmalıdır. (mod ve yöneticilerin imzaları hariç) Bu boyut dışında kullanılan imzalara uyarı yazılarak silinecektir.

16) Üyelerimiz, başka kaynaklardan edindikleri her türlü makale, haber, teknik yazı, çeviri, vb. dokümanı forumumuzda yayınladıkları takdirde, yazının sonuna “alıntıdır” ibaresi ekleyerek, alıntı yapılan kaynağı belirtmelilerdir.

Aynı şekilde üyeler, vwpolom.com' dan edindikleri makale, haber,teknik yazı,vb.. dökümanları farklı portallarda kullandıklarında, makale sonuna "alıntıdır" ibaresi kullanmalı ve forumumuzdan faydalanıldığı belirtilmelidir. Bu kural ihlalinde "1 hafta" forumdan uzaklaştırılma cezası verilecektir. Tekrarı durumunda süresiz uzaklaştırma uygulanır.

17) VWPOLOM Forumlarında genel ahlaki kurallarımız çerçevesinde max. 150 x 150 pixel ebatlarında avatar kullanılabilir. 

18) VWPOLOM Forumlarında yazılım kırıcı şifreler, kopya yazılım veya ekler, MP3, WMA vb. formatlarda müzik eserleri ile telif hakkı bulunan filmler yayınlamak ya da linklerini paylaşmak yasaktır.

19) VWPOLOM Yönetimi; yukarıda belirtilen kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kural değişiklikleri veya benzeri idari konularla ilgili bilgilendirme, forumun VWPOLOM Yönetim/Duyurular Alanı’nda ilan edilir. Burada ilan edilmiş olmasıyla istisnasız tüm üyelerin bilgilenmiş olduğu kabul edilir.

FORUM YÖNETİMİ YETKİLERİ:

Yukarıdaki kurallara aykırı olduğu tespit edilen mesajların düzeltilmesi, taşınması, silinmesi, kilitlenmesi ve bu mesajları yazan üyelerin uyarılması veya gerekli yaptırımların uygulanmasın VWPOLOM Forum Yönetimi sorumluluğundadır.

VWPOLOM Forum Yönetimi, tüm üyelerimizin leyhine olan ve kulübümüzün genel huzuru ve kalitesini korumaya yönetlik olan yukarıdaki maddelerin uygulanmasından sorumludur. Bu maddelerin ihlali halinde üyeleri uyarma, geçici ve süresiz uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Üyelik İptalleri:

* Üyelik iptalleri sadece iletişim linkinden talep yoluyla yapılmalıdır. Bu talep forum üzerinden alenen yapıldığı taktirde üye süresiz uzaklaştırılır ve VWPOLOM forumlarına tekrar üye olması mümkün değildir.

* Bir üye, herhangi bir nedenle üyeliğinin iptalini talep ettiğinde bu talebi mümkün olan en kısa zamanda yerine getirilecektir. Üyeliğini iletişim formu yoluyla iptal ettiren bir üye, dilediği zaman aynı form aracılığıyla yönetimle irtibata geçerek üyeliğini aktifleştirebilir.

VWPOLOM Yönetimi