Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

Aracınıza yapmayı planladığınız - yaptığınız işlem ve montaj projeleri.

BAŞLIK: Far sensörü montajı ve Coming Home özelliği

Bookmark and Share

Far sensörü montajı ve Coming Home özelliği 09 Eyl 2013 02:22 #112246

• ykaran
  • ykaran's Avatar
  • Moderator
  • '12 Bluemotion
  • Gönderiler: 1279
  • Teşekkür Sayısı: 496
Evet arkadaşlar far sensörüm geldi ve montajını kendim yaptım. Sizlere yardımcı olabilmek için nasıl yaptığımı anlatayım.
İşte gelen far sensörü

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Önce orjinal far anahtarını 0 konumundayken bastırarak park konumuna alarak kendinize doğru çekerek çıkarıyorsunuz

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Arkasından kapı ile konsol arasındaki plastik kapağı hafifçe tornavida ile kanırtarak açıyoruz.

Daha sonrasında eski far anahtarını çıkararak yandaki boşluktan geçirdiğimiz Far modülünün anahtara bağlantısını yapıp far modülüne orjinal tesisatı bağlıyoruz ve yeni far anahtarını yerine takıyoruz.

Daha sonrasında plastik cırt ile sallanıp ses yapmaması için sabitliyoruz.

Sensörünü direkten yürütüp tavan ile direğin birleşim yerine veya hemen twitterın altına monte ediyoruz.

Uygulama Videosu

Coming home fonksiyonu için henüz bağlantısını yapmadım. Yapınca onu da paylaşacağım

Sonuç : sorunsuz çalışan far sensörüm oldu :) Kemal kardeşime tekrardan teşekkür ederim.

extraslan'ın göndermiş olduğu video

BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olmamdır..

Garaj'daki ZP
Son Düzenleme: 24 Eki 2013 08:05  yazan Akıncı.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Akıncı, hüseyin, mesut026, HsynYgt, hetepe

polo 6r far anahtarı bağlantı şeması 25 Eki 2013 10:02 #119152

• JuSToNe
  • JuSToNe's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • ...bıdı bıdı yapma
  • Gönderiler: 230
  • Teşekkür Sayısı: 91
arkadaşlar, merhaba

polo 6r far anahtarı bağlantı şemasını nereden bulabilirim?
far sensörü+follow me modülünün montajını yapacağım, ekteki şemaya göre bağlantıların hangi kablolara bağlanacağını bilmem gerekli.

...now the world is gone, i am JuSToNe

polo 6r far anahtarı bağlantı şeması 25 Eki 2013 10:12 #119154

• Akıncı
  • Akıncı's Avatar
  • Genel Moderatör
  • Gönderiler: 5667
  • Teşekkür Sayısı: 2235

polo 6r far anahtarı bağlantı şeması 25 Eki 2013 10:21 #119156

• JuSToNe
  • JuSToNe's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • ...bıdı bıdı yapma
  • Gönderiler: 230
  • Teşekkür Sayısı: 91
resimler bağlantı şemasını, pin numaralarını göstermiyor. elimdeki modülün çıkışlarını, far anahtarındaki hangi kablolar ile irtibatlandıracağımı bilmem için far anahtarı kablo diagramına ihtiyacım var.
...now the world is gone, i am JuSToNe

polo 6r far anahtarı bağlantı şeması 25 Eki 2013 10:57 #119159

• Akıncı
  • Akıncı's Avatar
  • Genel Moderatör
  • Gönderiler: 5667
  • Teşekkür Sayısı: 2235
JuSToNe yazan:
resimler bağlantı şemasını, pin numaralarını göstermiyor. elimdeki modülün çıkışlarını, far anahtarındaki hangi kablolar ile irtibatlandıracağımı bilmem için far anahtarı kablo diagramına ihtiyacım var.

Modülde soket yok o zaman sizde size daha teknik birşeyler lazım :side:

Re:Far sensörü montajı ve Coming Home özelliği 12 Şub 2014 03:17 #134608

• ekrememin
  • ekrememin's Avatar
  • Kullanıcı
  • GTİ
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 6
Ya bu coming home özelliğinin saniyesiyle oynayabiliyormuyuz bide mesela sisleri iptal etmek istiyorum sadece ledler yanması için bi ayar yapabiliyormuyuz hiç bakan yapan varmı ?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
2013 Polo GTİ Siyah 17" serrun Jant

Sis ve gündüz Farı montajı 16 Şub 2014 16:55 #135099

• NejaTT
  • NejaTT's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • 2011 VW Polo 6R
  • Gönderiler: 234
  • Teşekkür Sayısı: 116
Arkadaşlar merhaba, dün izmirden Hamza (HmZ) arkadaşımızla buluşup sis farlarını ve gündüz farlarını bağladık. Kendisine buradan da bir kez daha teşekkür ederim. Eline koluna sağlık.. alk..
Bu ürünü bizlere ulaştıran arkadaşlara da ayrı bir teşekkür tekrar.. alk..

Montajı yaparken Kırmızı kablo biraz uğraştırdı çünkü anladığımız kadarıyla aynaya giden sinyal kablosunu bulmak, hadi buldun, orayı açıp soketi çıkarmak ya da kabloya ek yapmak kolay bir iş değil, bu yüzden ön sinyalden başka kablo çekerek bağladık. Kaput kolunu ve o kısmı açıp buraya bağlayan arkadaşlar keşke bir foto koysalar ve söküm işlemini biraz anlatsalar..oraya takmak isteyen arkadaşlara yardımı olur.

Otomatik far sensörü, sisler ile daha anlamlı oldu. Aracım comfortline ve coming-leaving home'da parklarla birlikte sislerim de yanıyor. Bayıldım.. oyeha..

Bağlantıyı yaparken Auto konumunda kısalarla birlikte sislerde yandığından 3üncü jumperı söktük. Böylece sisler sadece düğmeyi yukarı kaldırdığımda yanıyor. ok..

Gündüz farlarında ise anlamadığım bir durum var, sürekli yanıyorlar.. Yani farlar veya parklar açıldığında ya da gece auto konumunda sensör ile kapanmıyor sürekli yanmakta.. :blink: Bir yerde hatamı yaptık? ya da gece(kısa farları yaktığımda)sönmesini nasıl sağlarım?
Yardımcı olabilecek fikri olan arkadaş varsa memnun olurum.
Video aşağıda..

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: djey

Sis ve gündüz Farı montajı 16 Şub 2014 21:41 #135132

• HmZ
  • HmZ's Avatar
  • Ege Bölge Sorumlusu
  • Polo 2012 6R TDI   Elektronik Hastası
  • Gönderiler: 796
  • Teşekkür Sayısı: 355
NejaTT yazan:
Arkadaşlar merhaba, dün izmirden Hamza (HmZ) arkadaşımızla buluşup sis farlarını ve gündüz farlarını bağladık. Kendisine buradan da bir kez daha teşekkür ederim. Eline koluna sağlık.. alk..
Bu ürünü bizlere ulaştıran arkadaşlara da ayrı bir teşekkür tekrar.. alk..

Montajı yaparken Kırmızı kablo biraz uğraştırdı çünkü anladığımız kadarıyla aynaya giden sinyal kablosunu bulmak, hadi buldun, orayı açıp soketi çıkarmak ya da kabloya ek yapmak kolay bir iş değil, bu yüzden ön sinyalden başka kablo çekerek bağladık. Kaput kolunu ve o kısmı açıp buraya bağlayan arkadaşlar keşke bir foto koysalar ve söküm işlemini biraz anlatsalar..oraya takmak isteyen arkadaşlara yardımı olur.

Otomatik far sensörü, sisler ile daha anlamlı oldu. Aracım comfortline ve coming-leaving home'da parklarla birlikte sislerim de yanıyor. Bayıldım.. oyeha..

Bağlantıyı yaparken Auto konumunda kısalarla birlikte sislerde yandığından 3üncü jumperı söktük. Böylece sisler sadece düğmeyi yukarı kaldırdığımda yanıyor. ok..

Gündüz farlarında ise anlamadığım bir durum var, sürekli yanıyorlar.. Yani farlar veya parklar açıldığında ya da gece auto konumunda sensör ile kapanmıyor sürekli yanmakta.. :blink: Bir yerde hatamı yaptık? ya da gece(kısa farları yaktığımda)sönmesini nasıl sağlarım?
Yardımcı olabilecek fikri olan arkadaş varsa memnun olurum.
Video aşağıda..

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana beraber vakit geçirmiş 2 muhabbet etmiş olduk :)

İstersen amerikan park modülü ile farlar yanınca veya parklar yanınca gündüz ledlerinin kısık yanmasını sağlayabilirim ama komple kapandığını hiç görmedim açıkçası orjinal mercedeslerde bile farı parkı açılınca sadece gündüz lambası kısıyanıyor komple kapanmıyor benim bildiğim üzere

SATILIK Otomatik Far Sensörü Modülü 16 Şub 2014 22:58 #135160

• serhan26
  • serhan26's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • 2012 Pulse
  • Gönderiler: 213
  • Teşekkür Sayısı: 39
akşam bir şey fark ettim leaving home ve coming home özelliği için tetiklemeyi sinyalden aldığımız için auto da iken gece dörtlüleri yaktığımızda leaving home devreye giriyor :) bende sadece parklar yandığı için sorun değil ama parklarla sisler yanan arkadaşlarda garip olabilir aslında sinyal değilde merkezi kilit motorundan alabilirsek tam olur bence ama ustalara üstadlara sormak lazım böyle bir şey yapabilir miyiz

SATILIK Otomatik Far Sensörü Modülü 16 Şub 2014 23:28 #135163

• ykaran
  • ykaran's Avatar
  • Moderator
  • '12 Bluemotion
  • Gönderiler: 1279
  • Teşekkür Sayısı: 496
ben yurtdışından biriyle bu konuda yazışmıştım. sadece sinyalin + sıyla çalışır başka bir yere bağlamayın yazmıştı bana. merkezi kilit motorundan değil ama ayak aydınlatmanın + sına bağlamıştım denemek için. devamlı parklar yanık kaldı. hiç sönmüyordu. bunun üzerine yurtdışında bir elemana sordum. eleman bana sadece sinyalin + ile çalıştığını diğer herhangi bir yere bağlarsanız parklar hiç sönmez cevabını almıştım.

BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olmamdır..

Garaj'daki ZP

Dogum Gunuleri

Berguc Bugun (28) (16.07.1990), ertan349N Bugun (32) (16.07.1986), gökhan___ Bugun (33) (16.07.1985), kir-pi Bugun (26) (16.07.1992), kmlahataksoy Bugun (26) (16.07.1992), MageStyle Bugun (23) (16.07.1995), Pert ustası Bugun (32) (16.07.1986), semihozdurak Bugun (31) (16.07.1987), Frknbst 1 gun (27) (17.07.1991), iLk3r 1 gun (28) (17.07.1990)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.294 saniye