Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

BAŞLIK: DSG Şanzıman Hakkında Arızalar / Sorunlar / Çözümler ( 1. Sayfa S.S.S.)

Bookmark and Share

DSG Şanzıman Hakkında Arızalar / Sorunlar / Çözümler ( 1. Sayfa S.S.S.) 29 May 2012 00:49 #6736

• C.A.T
  • C.A.T's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • 1907 Ünifeb 34 TY 8840
  • Gönderiler: 104
  • Teşekkür Sayısı: 22
BU KONUDA DSG ŞANZIMAN İLE İLGİLİ SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ ELE ALINMAKTADIR

Sıkça Sorulan Sorular

1- Bozuk Yolda Şanzımandan Ses Geliyor ?

Arkadaşlar DSG şanzımanlar çift kavramalı olduğu için bozuk yolda hepsinden demirin demire vurma sesi gibi bir ses gelmektedir Servise sorulduğunda normal olduğunu söylediler ( Passat, Golf ve Polo'da DSG araçlarda aynı ses mevcut içiniz rahat olsun)

2- Yokuşta Kalkarken Araç Arkaya Kaçıyor ?

Arkadaşlar eğer aracınızda Yokuş Kalkış Asistanı (Hill Holder) yoksa arkaya biraz kaçırması normal ama yaptığımız denemelerde arkaya sorun olacak kadar kaçmadığı belirlenmiştir o yüzden bu arkaya kaçış normal

3- Aracımın Kavrama Problemi Var Değişecekmiş?

Arkadaşlar bu sorun DSG araçların %80 inden yaşanan bir sorun kavrama değişimi oluyor belli bir süre sonra bununda sebebi çift kavramalı şanzıman bir sonraki vitesi hazırda tuttuğu için

4- DSG araç alırken Garanti Uzatımı Yaptırmalı mıyım?

Arkadaşlar DSG araç alırken mutlaka garanti uzatımı yaptırmanızı öneririm Kavrama değişimi garantiden olmazsa çok maliyetli bir işlem zaten kavrama arızası 4 sene içinde kendini gösterir bir kere değiştimi tekrar problem çıkmaz

5- DSG şamzımanda kavrama problemi nasıl anlaşılır?

Vites geçişleriniz sarsıntılı ve sesli olmaya başladığında kavramanızda problem var demektir.

Servisin yapacağından daha fazla işlemi daha iyi şartlarda daha uygun fiyatlar ile Ender Elektronikte yaptırabilirsiniz ok.. www.enderelektronik.com.tr

YUKARIDA BELİRTİLEN BİLGİLER KESİNLİK İÇERMEMEKLE BİRLİKTE DSG ŞANZIMANDA SORUN YAŞADIĞINIZ ZAMAN MUTLAKA SERVİSE DANIŞMANIZ ÖNERİLİR

vwpolom.com yönetimi
Son Düzenleme: 24 Eyl 2013 08:40  yazan Akıncı.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Özgür

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 29 May 2012 20:49 #6790

• Berkay1991
  • Berkay1991's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 12
Ne gibi bir ses mesela

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 29 May 2012 21:03 #6794

• KARTAL
  • KARTAL's Avatar
  • Yasaklı
  • 1.2 TDI KARTAL LİNE , 1.4 DİP BASIK PULSE :))
  • Gönderiler: 495
  • Teşekkür Sayısı: 139
DSG olmasına gerek yok benimki de ses yapıyor bu kaldırımlarda.. Pazar kontrol edicem coiloverleri
PARMAĞIN İLE BENİ İŞARET ETMEDEN ÖNCE ELLERİNİN TEMİZ OLDUĞUNA EMİN OL !

Cvp: DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 30 May 2012 00:49 #6839

• C.A.T
  • C.A.T's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • 1907 Ünifeb 34 TY 8840
KARTAL yazan:
DSG olmasına gerek yok benimki de ses yapıyor bu kaldırımlarda.. Pazar kontrol edicem coiloverleri
Yok kartal abi benimkinden çıkan ses sinir edici yağız bilir benim çektiğim çileyi...

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 31 May 2012 03:17 #6955

• GvnTrkr
  • GvnTrkr's Avatar
  • Kullanıcı
  • Aşk 3 Harflidir... G T I
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 4
Evet o bütün DSG'li araçlarda mevcut. Boşuna kulağınızı verip dinlemeyin. Servisin dediğine göre hiç bir zararı yok o sesin. Kafanız rahat olsun yani. Ben DSG Passatlarda ve Golflerde de aynı sesi duydum ondan sonra içim rahatladı. :) Yoksa servise hayatta güvenmiyorum.
Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cemil

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 31 May 2012 12:55 #7003

• rahmi35
  • rahmi35's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 1
çok sinir bozucu bir ses.. boyle oldugunu bılsem en başta dsg den vazgecerdım.

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 01 Haz 2012 23:45 #7276

• a91ayc
  • a91ayc's Avatar
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 554
  • Teşekkür Sayısı: 190
düşük devirlerde yapıyor onu mesela bazen manueldeyken küçültmeyi unutuyorum lakur lukur sanki dağılıyo alt tarafta şanzıman oyle bi ses geliyo :D vitesi küçültünce sorun ortadan kalkıyo.

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 07 Haz 2012 00:54 #7819

• mukad
  • mukad's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 8
Butun dsg li araclarda var o ses abım dogus otoda mekanıker o söylemıstı

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 07 Haz 2012 16:07 #7892

• C.A.T
  • C.A.T's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • 1907 Ünifeb 34 TY 8840
Audi den ekip bindi araca :) halbukikendi araclarida oyle :)

DSG'li Polo kullanan arkadaşlar... 07 Haz 2012 22:17 #7935

• 26Polo6R
  • 26Polo6R's Avatar
  • Kullanıcı
  • GTI
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 4
O ses DSG nin nev-i şahsına münhasır bir sestir.. Önceki aracımda da bunda da aynı sesi duyuyorum, artık hoşuma bile gidiyor.. hayde..

Dogum Gunuleri

azizakgn Bugun (27) (20.06.1991), gözütok Bugun (41) (20.06.1977), Mr.Machintosh Bugun (35) (20.06.1983), xebebim Bugun (33) (20.06.1985), xxxlifexxx Bugun (32) (20.06.1986), canerboral 1 gun (31) (21.06.1987), GoktugTamer 1 gun (30) (21.06.1988), kenjims 1 gun (23) (21.06.1995), Korazan 1 gun (34) (21.06.1984), salihsefa 1 gun (34) (21.06.1984)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.285 saniye