Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

• Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Triger değişim sonrası tatminsizlik

Bookmark and Share

Triger değişim sonrası tatminsizlik 11 Haz 2016 02:19 #174854

• aly
  • aly's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 11
Arkadaşlar merhaba, 2012 polo 6r tdi tredline aracım 118 bin km de, egr valfi, triger seti, disk balata vs bikaç işlem sonrası aracımda hem güç kaybı hemde süratte sıkıntı yaşıyorum egr arızalıyken 190 ları görürken aracım şuan nazlı nazlı hızlanıyor ve 160 km hızı aşmıyor, bu durum trigerin kaçık takılmasından olabilirmi ve bunu daha net nasıl anlayabilirim, bu arada tüm işlemler vw servisinde yapıldı, teşekkürler
Son Düzenleme: 11 Haz 2016 02:20  yazan aly.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Triger değişim sonrası tatminsizlik 11 Haz 2016 23:00 #174861

• lGOLDGUNl
  • lGOLDGUNl's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • 22 HV 735
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 23
Bence en kısa sürede işlemlerin yapıldığı servise gidip şikayetlerinizi dile getirmeniz sizin tüm cevaplarınızı bulmanıza yardımcı olucaktır.

Triger değişim sonrası tatminsizlik 16 Haz 2016 19:30 #174936

• aly
  • aly's Avatar
  • Kullanıcı
Arkadaşlar kütahya demoto servisine götürdüm kontrol ettiler bilgisayar hata görmüyor herşey normal debriyajınız sıyırıyodur dediler, bunun üzerine bursa doğuş otoya götürdüm debriyajınız sağlam ama o süratleri biz 1.6 pololarla zor görüyoz çıkmaz okadar dediler, birde yalancı konumuna düştüm herneyse yine bakalım dediler ve onlarda herşey normal dediler bnde lanet olsun dedim bursada sanayide bi ustaya götürdüm ve trigeri falan söktü yarım diş kaçıkmış dedi birde belki yeni filtrede olsa şişme yapıyor diye sıfır mazot filtremi değiştirmiş ☺️ Sonuç olarak hızım bi 10 km daha düşerek max hızım 150 oldu arabaya çakmak çakasım var yada arkaya Tofaşk yazdırayım diyorum

Triger değişim sonrası tatminsizlik 18 Haz 2016 16:34 #174979

• demirci
  • demirci's Avatar
  • Kullanıcı
  • 2013 Polo 1.6 TDI Comfortline
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 5
sizin adınıza üzüldüm. Umarım düzelir. Ben de bu tür konularda takıntılıyımdır.. Doğuş nasıl pololar o kadar sürat yapamıyor demiş onu da anlamış değilim. 190 ı çok rahat basıyorum ben.. 1.6tdi
2013 Polo 1.6 TDI Comfortline
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aly

Triger değişim sonrası tatminsizlik 18 Haz 2016 21:21 #174982

• aly
  • aly's Avatar
  • Kullanıcı
Valla anlamadım gitti abi, ne derdime bi çare bulan var ne birşey, doğuş oto merkezi aradım durumu izah ettim servislerin başı mutlaka milletin çıkamadıkları arızalarda görüştükleri baş usta olmalı genel merkezde beni onunla görüştürün gerekirse aracı oraya getirerim yada beni onun kontrolünde yapabilecekleri bi servise yönlendirin dedim hala sonuş yok,işin kötüsümü desem iyisimi desem bilemedim ama forumlardada hiç yaşayan yok ilk benim sanırım böyle bedevi...

Triger değişim sonrası tatminsizlik 19 Haz 2016 18:07 #174990

• Amor
  • Amor's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 44
demirci yazan:
sizin adınıza üzüldüm. Umarım düzelir. Ben de bu tür konularda takıntılıyımdır.. Doğuş nasıl pololar o kadar sürat yapamıyor demiş onu da anlamış değilim. 190 ı çok rahat basıyorum ben.. 1.6tdi

Çünkü 190 yapmaz 160 normal deyip kendi hatalarını normalmiş gibi göstermek (Müşteriyi yalancı konumuna düşürmek pahasına bile olsa) çok daha kolay. Bence VW servisleri, özellikle de doğuş oto ve onlarla alakalı herhangi bir firma, beş para etmez. Tamamen kendi yorumum. Bence burdan yorum beklemek de zor. Çok fazla seçenek var. Umarım aracınız düzelir ve bu beladan kurtulursunuz. Çok geçmiş olsun.
Son Düzenleme: 19 Haz 2016 18:08  yazan Amor.

Triger değişim sonrası tatminsizlik 19 Haz 2016 19:15 #174992

• demirci
  • demirci's Avatar
  • Kullanıcı
  • 2013 Polo 1.6 TDI Comfortline
  • Gönderiler: 65
Ya servise-bakıma giren araç bozuluyor. işini düzgün yapan adam yok. bende şimdi servise götürecem mecburen canım sıkılıyor at..
2013 Polo 1.6 TDI Comfortline

Triger değişim sonrası tatminsizlik 19 Haz 2016 22:32 #175001

• nevzat34
  • nevzat34's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 17
Geçmiş olsun umarım kısa zamanda çözüm bulursun.
Triger değişimi büyük ustalık isteyen bir işçilik,Sente ayari gergisi vesaire her servis elemani yapamaz. Milimetrik bir hata motorun yanmasina kadar gidecek olumsuzluklara neden olur. Bizim ülkemizde malesef Almanyadaki gibi servis çalışanları meslek lisesi mezunu olmadigi gibi doğru dürüst kurs ve eğitimde görmüyorlar. Çekirdekden yetişme ustalarda servislerde çalışmiyor kendi dükkanini açiyorlar.Hasili servislerde ekseri olarak usta gibi usta yok. Size tavsiyem öncelikle Almanya VW firmasinin Email adresine türkçe bir email yazip şikayetinizi belirtin ve aracinizin Şase No su ile servisteki işlemlerin faturasini da yollayin onlar doğuştan izahat istiyorla ve size doğuştan bir yetkilinin iletişim bilgilerini veriyorlar. Bu aşamdan sonra Doğus şikayetinizi muhakkak giderecektir.
2. olarak istanbulda 2 usta var tavsiye edebilirim o ustada işlem yaptirip faturalandirarak hakkinizi dogusa karsi mahkemede de arayabilirsiniz. Ustalar muhakkak sorunu çozebilecek kapasiredeler boş usta degiller yani.

Triger değişim sonrası tatminsizlik 20 Haz 2016 20:34 #175015

• aly
  • aly's Avatar
  • Kullanıcı
Arkadaşlar ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, merkezden bana dönüş yapmalarını bekliyorum, duruma göre gerekirse tavsiye edeceğiniz ustaların bilgisi için başvurucam, teferruatlı iş aparatı vs deneyimi piyasada olmaz işim garanti olsun dedim ama kör şeytan yine geldi beni buldu, ben kendi adıma yemin ettim birdaha servis kapısından hiçbir güç içeri sokamaz, ve servis konusunda bu tutarsızlıkları yüzünden bu son vw di bir daha asla.

Triger değişim sonrası tatminsizlik 14 Tem 2016 11:30 #175377

• serkansahin71
  • serkansahin71's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 3
merhaba,

katalogdada yazdığı gibi arada devir kadranını kırmızıya getirmek gerekiyor. bu sayede aracınız daha uzun ömürlü oluyor. Ben 125 bim km 1,2 tdı ile düz yolda 200 net gördüm fakat hız sınırlayıcı devreye giriyor ve fazla basmana engel oluyor. Bence yakıta kıyıp biraz basmakta fayda var.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

Dogum Gunuleri

Berguc Bugun (28) (16.07.1990), ertan349N Bugun (32) (16.07.1986), gökhan___ Bugun (33) (16.07.1985), kir-pi Bugun (26) (16.07.1992), kmlahataksoy Bugun (26) (16.07.1992), MageStyle Bugun (23) (16.07.1995), Pert ustası Bugun (32) (16.07.1986), semihozdurak Bugun (31) (16.07.1987), Frknbst 1 gun (27) (17.07.1991), iLk3r 1 gun (28) (17.07.1990)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.272 saniye