Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

BAŞLIK: Dizel partikül filtresi ikaz lambası

Bookmark and Share

Dizel partikül filtresi ikaz lambası 30 Kas 2017 21:03 #179209

• imkpolo
  • imkpolo's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 64
  • Teşekkür Sayısı: 8
Arkadalar merhaba,

Aracım Polo 2013 1.6 TDI yaklaşık 50.000 km'de ve ilk kez dizel partikül filtresi kurum ile dolmuş ikaz lambası yandı. Ben de biraz internette araştırdım, tam nedenini bilmiyorum düşük devirde kullandığım için olabilir fakat şimdiye kadar hep düşük devirde kullandım. Diğer bir neden kötü yakıt, açıkçası ben bundan şüpheleniyorum son birkaç kere bilmediğim bir yerden yakıt aldım.

Çözüm? Polo kitapçığında da açıklandığı gibi otomatik ya da düz fark etmez vitesi 4'e atıp yaklaşık 10 dk 70-90 arası aracı kullanmak. Sonrasında benim aracımda ikaz lambası söndü. Ben de sonrasında vitesi spor moda attım ve biraz performanslı kullandım. Meğer bizim araçlar performans açısından iyiymiş. Ben pek hızlı kullanan biri değilim geçenlerde Honda Civic Hb 1.5 benzin 182 beygir test sürüşü yapmıştım, evet belki kıyaslamak doğru olmaz ama benim açımdan bizim araç üzerine para verip onu almaya gerek yok. Spor modda bizim aracın performansı bana yeter. Belki daha genç-hızlı arkadaşlar Civic Hb denemek isterler buraya görüşlerini yazarlar.

Herkese selamlar,

vw..
Ekler:
  • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Dogum Gunuleri

azizakgn Bugun (27) (20.06.1991), gözütok Bugun (41) (20.06.1977), Mr.Machintosh Bugun (35) (20.06.1983), xebebim Bugun (33) (20.06.1985), xxxlifexxx Bugun (32) (20.06.1986), canerboral 1 gun (31) (21.06.1987), GoktugTamer 1 gun (30) (21.06.1988), kenjims 1 gun (23) (21.06.1995), Korazan 1 gun (34) (21.06.1984), salihsefa 1 gun (34) (21.06.1984)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.251 saniye