Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

BAŞLIK: Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.)

Bookmark and Share

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 24 Mar 2016 22:33 #173122

• HmZ
  • HmZ's Avatar
  • Ege Bölge Sorumlusu
  • Polo 2012 6R TDI   Elektronik Hastası
  • Gönderiler: 796
  • Teşekkür Sayısı: 355
vosbik yazan:
Merhaba;

Eget orjinal baglanti isteniyorsa bcm uzerinde baglantilarin olmasi gerekiyor.bu baglantilar sayesinde statik donus farlari sisler yanarken sellektor atildiginda sislerin sonup tekrar yanmasi vb gibi ozellikler aktif oluyor.

Bcm uzerinden sis farini baglamazsaniz eger (86 bcm uzerinde sis fari baglantisi olab pinler yok) bcm nin sislerden haberi olmadigi icin klasik bir sis farimiz oluyor.

Benim bilgim bu sekilde.eger 86 bcm de bu sekilde baglanti yaptiysaniz bende yeni bir bilgi ogrenmis olacagim.

Gunduz farini baglarken bcm ye baglanti yaptiniz mi?

Kardeşim elbetteki 086 ve 087 de pinleri yok pinleri zaten olsa, senn sis tesisatı çekmenin bi anlamı kalmaz..
Sanırım yazımı tam okuyamamışsın veya gözdn kaçırmışsın o pinleri kendin takacaksın bcm'ye..
HmZ yazan:
Böyle bir kanıya nerden vardınız onu anlayamadım ?
Her Seri BCM ye orjinal gündüzlü sis farı montajı yapılır.
Ben 086 BCM yede 087 BCM yede montaj yaptım.
bugra_0101 yazan:
vosbik yazan:
Merhaba;

Eğer bcm unitesi sonu 087 ile bitiyorda bcm ye bağlanıyor pinler.ancak 086 ve daha altıysa eski usul role ile bağlanıyor.

bcm uyuyor ama nereye bağlanılacak

Bilmediğiniz şeylerde biliyormuş gibi yorum yapmayın arkadaşlar, yanlış bilgilendirilmek hem maddi olarak karşınızdaki arkadaşa zararı olur hemde kendinize sövdürürsünüz..
Sonuçta bu site hepimiz birbirimize bildiğimiz konularda destek olmak adına var.
Son Düzenleme: 24 Mar 2016 22:38  yazan HmZ.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 26 Mar 2016 17:38 #173186

• vosbik
  • vosbik's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 10
Pin karsiligi bcm uzerinde yoksa pinleri taksanizda calismaz.bcm uzerinde pinkerin takilacagi cikintiseklinde olan metal fisler yok.kac numarali fislere takildigini sormustum gunduz fari ve sis fari icin?

Zira yetkili servis ve ender elektronik 87 alti bcmlerde sis farinin role ile klasik usul baglandigini belirtiyorlar.

Sorumu cevaplamamissiniz bu arada.

Pinleri bcm ye nasil yaktiginizida soylerseniz bir bilgi daha ogrenmis oluriz.

Maddi olarak kimi zarara sikmusum acaba?ya da bana kim sovmus merak ettim gercekten.soru sormussunuz bilgim dahilinde cevap verdim.ben montaj yaptin demissiniz bende soru sordum hangi pine diye?

Ortada bir cevabinizida goremedim.

Bir seyleri elestiriyorsaniz ya da yanlis oldugunu dusunuyorsanoz dogrusunu kanutlarla sunun llutfen.

Elinizde teknik bir bilgi olmadan buraya yazi yazip kaynak gosteremiyorsaniz yorum yapmayom.

Bcm olmayan arabayada sis fari takiliyor.ayni sekilde poloyada takilir.

Benim anlattigim konu bu degil.

Tesisat ve pin ayni seyler degil.tesisati cekip ucundaki kabloyu nereye bagladiginizi soruyorum.

Gunduz fari ve sis fari icin.

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 26 Mar 2016 19:43 #173189

• HmZ
  • HmZ's Avatar
  • Ege Bölge Sorumlusu
  • Polo 2012 6R TDI   Elektronik Hastası
  • Gönderiler: 796
  • Teşekkür Sayısı: 355
vosbik yazan:
Pin karsiligi bcm uzerinde yoksa pinleri taksanizda calismaz.bcm uzerinde pinkerin takilacagi cikintiseklinde olan metal fisler yok.kac numarali fislere takildigini sormustum gunduz fari ve sis fari icin?

Zira yetkili servis ve ender elektronik 87 alti bcmlerde sis farinin role ile klasik usul baglandigini belirtiyorlar.

Sorumu cevaplamamissiniz bu arada.

Pinleri bcm ye nasil yaktiginizida soylerseniz bir bilgi daha ogrenmis oluriz.

Maddi olarak kimi zarara sikmusum acaba?ya da bana kim sovmus merak ettim gercekten.soru sormussunuz bilgim dahilinde cevap verdim.ben montaj yaptin demissiniz bende soru sordum hangi pine diye?

Ortada bir cevabinizida goremedim.

Bir seyleri elestiriyorsaniz ya da yanlis oldugunu dusunuyorsanoz dogrusunu kanutlarla sunun llutfen.

Elinizde teknik bir bilgi olmadan buraya yazi yazip kaynak gosteremiyorsaniz yorum yapmayom.

Bcm olmayan arabayada sis fari takiliyor.ayni sekilde poloyada takilir.

Benim anlattigim konu bu degil.

Tesisat ve pin ayni seyler degil.tesisati cekip ucundaki kabloyu nereye bagladiginizi soruyorum.

Gunduz fari ve sis fari icin.

Ender elektroniğin 200 250₺ ye yaptığı işi ve servisten dahi bulup alamıyacağın bir çizelgeyimi paylaşmamı bekliyorsun benden.. (Şaka gibisin)
Benm geçmişim ne kadar konu paylaşıp, kaç insana yardımcı olduğumu bilmeden gelip bana atar yapma..
Beni tanımıyor ve bilmiyorsan ilk önce araştır..
Benm çok bilmişlere paylaşacak ne çizelgem nede yardımcı olacak vaktim yok

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 26 Mar 2016 23:38 #173194

• vosbik
  • vosbik's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 10
oncelikle mahalle agziyla konusma lutfen.(kardesim, atar yapma, cok bilmis vb) ben senden yasca kucuk degilim.bilgi, forumda ne kadar cok yazi yazdiginla olculmuyor.yasla da olculmuyor bunuda biliyorum.benim polo ya da baska bir araba uzerinde ne kadar bilgi sahibi oldugumuda bilmeden yorum yapma istersen.

Ender elektronik 250 tl ye sis fari bagliyorsa fiyatlari bayagi bir ucuzlamis.900-1000 tl den asagiya sis fari montaji yapmiyorlardi.Ben Bcm destekli baglantiyi 100 tl ye yaptirabiliyorum.200-250 tl harcamaya gerek yok.

Ben sana cizelge paylas demedim ki.anlat bi bilgiye nasil sahip oldugunu dedim.
Bahsettigin program etka ise soylemen yeterli.

Ayrica Burasi senin soyledigin gibi bir paylasim forumuysa ve sende ticari bir kaygi gutmuyorsan paylasmanda bir sakinca olmamasi gerekir.

Ama bu yazdiklarindan bir seylere tas koydugumu ve senin ticari olarak etkilendigini buna karsilikta benimle bir tartismaya girdigini hissettim.bilgini forumda paylasmak ya da paylasmamak senin bilecegin is.ama benim uzerimden yazdiklarimi karalayarak bir yerlere ulasmayi dusunuyorsan yanlis yoldasin.

Bilgiye her zaman acigim ve bilen kisiye saygim sonsuz ama saygi cercevesinde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: blue_dreamas_20

Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 20 May 2016 10:42 #174382

• Alihan59
  • Alihan59's Avatar
  • Kullanıcı
  • Alihan AÇIKEL
  • Gönderiler: 10
sislere xneon taksak 16.000 k farı eritirmi ? maksat modifiye oyeha..

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 05 Eyl 2016 09:21 #176049

• Ozgrkrt
  • Ozgrkrt's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 5
bugra_0101 yazan:
arkadaşlar bir konuda yardım istiyorum araştırdım ama bulamadım elimde

1 adet sis farlı far anahtarı
1 adet kablo tesisatı gündüz farlı (orjinal demet)
1 takım sağ-sol sis takımı

peki orjinal yerleri neresi yani pinleri nerelere takıcaz bir bilgisi olan var mı ?

Buğra bey merhaba , ürünleri nerden ne kadara temin ettiniz ? Bende orj. olarak yapmak istiyorum.
Son Düzenleme: 05 Eyl 2016 09:22  yazan Ozgrkrt.

Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 28 Eyl 2016 22:32 #176291

• ysnysn
  • ysnysn's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 14
Merhabalar aracima sis Fari alip bcm ye baglaticam, linkteki kablolari almama gerek var mı veya bizim araçlarla uyumlu mu
Fog Light Lamp Wires Harness Cable With Fuse For VW New Polo Golf Jetta MK5 MK6
s.aliexpress.com/ruieeiAr
(from AliExpress Android)

Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 12 Eki 2016 21:12 #176438

• hanyildirim
  • hanyildirim's Avatar
  • Kullanıcı
  • 2013 1.2 TDI 6R
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
Arkadaşlar selam,
Sis takım, Photon H8, Philips Silvervision sinyal, çift kademeli anahtar aldım. Sanayiye gideceğim ancak orijinale en yakın olabilecek şekilde nasıl bağlanması gerektiğini daha önce taktıran arkadaşlardan öğrenmek istedim.
Aracım 1.2 TR. Bcm 086 kodlu. Klasik görünüm için far ve sinyal olarak bağlantı istiyorum. Bcm bağlantısı mı yoksa direk anahtara mı bağlantı yapılıyor? Kablo dolaşımı nasıl yapılıyor? Kabloyu aracın içine nereden alıyoruz? İstediğim orijinalliği bozmadan en kısa yoldan nasıl yapabiliriz? Ustanın insafına kalmak istemiyorum açıkçası :)

Vakit ayırabilirsiniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 12 Eki 2016 21:54 #176439

• Asukasan
  • Asukasan's Avatar
  • Genel Moderatör
  • Vwpolom Geliştirme
  • Gönderiler: 2141
  • Teşekkür Sayısı: 1707
bcm bağlantısı uzun bir iş her usta uğraşırmı bilmem ve klasik bağlantıya göre maliyetlidir, klasik bağlantı ise usta işin ehliyse sıkıntısız bir şekilde yapılır ve hiç bir sorun yaşanmaz. ön sis farlı bir far anahtarı alırsınız ayrı bağlatırsınız orjinale yakın bir görünüm elde edersiniz. bcm bağlantılı sistemde ki fark ise sağa sola dönüşlerde sinyal verdiğinizde sisleri kodlatabilir ve sisler açık iken sellektörde sislerin sönüp yanmasını kodlatabilirsiniz. klasik bağlantıda bunları yaptıramazsınız, standart sis farı olarak kullanırsınız.
Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.Vwpolom Tasarım - Geliştirme --- Forumumuzun İlk Yarı Profesyonel Videosu için Tıklayın

Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 20 Eki 2016 18:47 #176533

• ysnysn
  • ysnysn's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 14
Merhabalar, sis farim bugun geldi ancak ustunde gunduz fari ampulunun duyunu göremedim bu parcayi nerden temin edebilirim?
Resimde sag taraftaki yer icin.
Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Dogum Gunuleri

azizakgn Bugun (27) (20.06.1991), gözütok Bugun (41) (20.06.1977), Mr.Machintosh Bugun (35) (20.06.1983), xebebim Bugun (33) (20.06.1985), xxxlifexxx Bugun (32) (20.06.1986), canerboral 1 gun (31) (21.06.1987), GoktugTamer 1 gun (30) (21.06.1988), kenjims 1 gun (23) (21.06.1995), Korazan 1 gun (34) (21.06.1984), salihsefa 1 gun (34) (21.06.1984)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.339 saniye