Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

BAŞLIK: Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.)

Bookmark and Share

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 15 Oca 2017 20:46 #177540

• HmZ
  • HmZ's Avatar
  • Ege Bölge Sorumlusu
  • Polo 2012 6R TDI   Elektronik Hastası
  • Gönderiler: 796
  • Teşekkür Sayısı: 355
vosbik yazan:
oncelikle mahalle agziyla konusma lutfen.(kardesim, atar yapma, cok bilmis vb) ben senden yasca kucuk degilim.bilgi, forumda ne kadar cok yazi yazdiginla olculmuyor.yasla da olculmuyor bunuda biliyorum.benim polo ya da baska bir araba uzerinde ne kadar bilgi sahibi oldugumuda bilmeden yorum yapma istersen.

Ender elektronik 250 tl ye sis fari bagliyorsa fiyatlari bayagi bir ucuzlamis.900-1000 tl den asagiya sis fari montaji yapmiyorlardi.Ben Bcm destekli baglantiyi 100 tl ye yaptirabiliyorum.200-250 tl harcamaya gerek yok.

Ben sana cizelge paylas demedim ki.anlat bi bilgiye nasil sahip oldugunu dedim.
Bahsettigin program etka ise soylemen yeterli.

Ayrica Burasi senin soyledigin gibi bir paylasim forumuysa ve sende ticari bir kaygi gutmuyorsan paylasmanda bir sakinca olmamasi gerekir.

Ama bu yazdiklarindan bir seylere tas koydugumu ve senin ticari olarak etkilendigini buna karsilikta benimle bir tartismaya girdigini hissettim.bilgini forumda paylasmak ya da paylasmamak senin bilecegin is.ama benim uzerimden yazdiklarimi karalayarak bir yerlere ulasmayi dusunuyorsan yanlis yoldasin.

Bilgiye her zaman acigim ve bilen kisiye saygim sonsuz ama saygi cercevesinde.

Öncelikle arkadaşım ETKA programında herşeyi bulabilirsin ama bazı şeyler ustalık gerektirir.
Sölenmeyecek meslek sırları vardır.
Zaten Manual bir sis farı montaj çizelgesini burdaki arkadaşlara yardımcı olmak üzere paylaşıyoruz.
Ender Elektronik 900-1000tl arası montaj yapıyor demişsiniz?
Ender Elektronik Sis farları ve far anahtaro dahil herşeyiyle 1000tl ye yapıyor işi montaj ücreti 200 ile 250 tl arası alıyor demiştim. eğer ürününüzü kendiniz götürürseniz.
Umarım daha açık olmuştur sizin için..
benm daha uygun yaptıracağım yer var demişsiniz istanbulda APO abiden bahsediyorsanız evet kendisini şahsen tanırım ve işçiliğininde sağlam olduğunu bilirim.
Sokak ağzı ile değerlendirmenize gelecek olursak, hayatınızda hiç sanayiye girmemiş gibi konuşuyorsunuz.
Girmediyseniz bir sanayide 1 ay takılmanızı öneririm konuşma uslubümün nekadar düzgün olduğunu ordaki konuşmalara katılınca okadarda ağır kelimeler olmadığını anlarsınız.
Benm yaşımın kaç olduğu sizi, sizin yaşınızın kaç olduğu beni ilgilendirmez.
Ben karşımdaki kişinin nekadar bilgili olup olmadığı ile ilgilenirim, benden isterse 5 yaş küçük olsun eğer benden herhangi bir konuda bilgili ise dinlerim ve araştırırım.
Araştırmalarımda sonuç vermiyorsa aracımı yapboz gibi söker bu işlemi nasıl yapabilirim diye kafa patlatırım.
Size kısa bir tavsiye ETKA yı biliyorsunuz madem. (BCM)nizi söküp gündüz farının karşılıklarına tırnak girerseniz işleminiz olur.
Herhangi bir elektronikçi 2 lehimle halleder.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 18 Oca 2017 15:51 #177575

• vosbik
  • vosbik's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 10
HmZ yazan:
vosbik yazan:
oncelikle mahalle agziyla konusma lutfen.(kardesim, atar yapma, cok bilmis vb) ben senden yasca kucuk degilim.bilgi, forumda ne kadar cok yazi yazdiginla olculmuyor.yasla da olculmuyor bunuda biliyorum.benim polo ya da baska bir araba uzerinde ne kadar bilgi sahibi oldugumuda bilmeden yorum yapma istersen.

Ender elektronik 250 tl ye sis fari bagliyorsa fiyatlari bayagi bir ucuzlamis.900-1000 tl den asagiya sis fari montaji yapmiyorlardi.Ben Bcm destekli baglantiyi 100 tl ye yaptirabiliyorum.200-250 tl harcamaya gerek yok.

Ben sana cizelge paylas demedim ki.anlat bi bilgiye nasil sahip oldugunu dedim.
Bahsettigin program etka ise soylemen yeterli.

Ayrica Burasi senin soyledigin gibi bir paylasim forumuysa ve sende ticari bir kaygi gutmuyorsan paylasmanda bir sakinca olmamasi gerekir.

Ama bu yazdiklarindan bir seylere tas koydugumu ve senin ticari olarak etkilendigini buna karsilikta benimle bir tartismaya girdigini hissettim.bilgini forumda paylasmak ya da paylasmamak senin bilecegin is.ama benim uzerimden yazdiklarimi karalayarak bir yerlere ulasmayi dusunuyorsan yanlis yoldasin.

Bilgiye her zaman acigim ve bilen kisiye saygim sonsuz ama saygi cercevesinde.

Öncelikle arkadaşım ETKA programında herşeyi bulabilirsin ama bazı şeyler ustalık gerektirir.
Sölenmeyecek meslek sırları vardır.
Zaten Manual bir sis farı montaj çizelgesini burdaki arkadaşlara yardımcı olmak üzere paylaşıyoruz.
Ender Elektronik 900-1000tl arası montaj yapıyor demişsiniz?
Ender Elektronik Sis farları ve far anahtaro dahil herşeyiyle 1000tl ye yapıyor işi montaj ücreti 200 ile 250 tl arası alıyor demiştim. eğer ürününüzü kendiniz götürürseniz.
Umarım daha açık olmuştur sizin için..
benm daha uygun yaptıracağım yer var demişsiniz istanbulda APO abiden bahsediyorsanız evet kendisini şahsen tanırım ve işçiliğininde sağlam olduğunu bilirim.
Sokak ağzı ile değerlendirmenize gelecek olursak, hayatınızda hiç sanayiye girmemiş gibi konuşuyorsunuz.
Girmediyseniz bir sanayide 1 ay takılmanızı öneririm konuşma uslubümün nekadar düzgün olduğunu ordaki konuşmalara katılınca okadarda ağır kelimeler olmadığını anlarsınız.
Benm yaşımın kaç olduğu sizi, sizin yaşınızın kaç olduğu beni ilgilendirmez.
Ben karşımdaki kişinin nekadar bilgili olup olmadığı ile ilgilenirim, benden isterse 5 yaş küçük olsun eğer benden herhangi bir konuda bilgili ise dinlerim ve araştırırım.
Araştırmalarımda sonuç vermiyorsa aracımı yapboz gibi söker bu işlemi nasıl yapabilirim diye kafa patlatırım.
Size kısa bir tavsiye ETKA yı biliyorsunuz madem. (BCM)nizi söküp gündüz farının karşılıklarına tırnak girerseniz işleminiz olur.
Herhangi bir elektronikçi 2 lehimle halleder.

Merhaba;

Öncelikle yazı içeriği ve uslup için teşekkür ederim.
Daha uygun yaptıracağım yer Ankara'da.İstanbul'da değil.
Sanayi konusuna gelirsek yaklaşık 15 yıllık sanayi tecrübem var.Yaptığım iş gereği esnafla da oldukça sıkı ilişkilerim var.nasıl konuştuklarını nasıl espri yaptıklarını iyi bilirim.Ancak sanayide esnaf bile tanımadığı birisiyle konuşurken resmileşir.Samimi olmazsanızda resmiyetini bozmaz.Burası internet ortamı ve bilgi forumu.Sanayi ağzıyla konuşmamız doğru olmaz.
Lehim işini kendimde yaparım.Gerekli donanımım var.Madem anlattığınız gibi yapılabiliyor denemekten zarar gelmez.Aynı durum cruise control ve yol bilgisayarı içinde geçerli oluyor mu?
Eğer oluyorsa 85-86-87-88 BCM ler arasında bir fark yok.sadece soketleri yok bu durumda.

Re:Polo 6R Sis Farı ( 1. Sayfa S.S.S.) 20 Oca 2017 13:21 #177602

• HmZ
  • HmZ's Avatar
  • Ege Bölge Sorumlusu
  • Polo 2012 6R TDI   Elektronik Hastası
  • Gönderiler: 796
  • Teşekkür Sayısı: 355
Malesef Cruise için Beynin içindeki yazılım onu desteklemiyor.
Yol Bilgisayarı için BCM değiştirmenize gerek yok, yol bilgisayarı 2009 sonra tüm araçlara BCM si ne olursa olsun yapılabilir.
Çünki; BCM ye bağlanan bir kablosu yok Kol soketi ile kadran soketi arasına 3 adet kablo bağlanıp VAGCOM ile aktifleştirmek yeterli oluyor.

Dogum Gunuleri

emreeyucell Bugun (27) (17.01.1991), EMREVO Bugun (32) (17.01.1986), GRedCAR Bugun (28) (17.01.1990), Dorukhan 1 gun (33) (18.01.1985), hu109 1 gun (28) (18.01.1990), JuSToNe 1 gun (36) (18.01.1982), kartalkaraali 1 gun (38) (18.01.1980), oeb 1 gun (41) (18.01.1977), adamım 2 gun (-5) (19.01.2023), alhn01 2 gun (25) (19.01.1993)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.310 saniye