Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

Polo 6C1, 2014 - ....

BAŞLIK: KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ?

Bookmark and Share

KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ? 23 Ara 2015 12:11 #171290

• ozkanozen
  • ozkanozen's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 7
Merhaba

bende uzun araştırmalar ve internette okuduğum yorumlar sonucunda michelin alpin a4 ve goodyear ultragrip 9'da karar kılmıştım. ancak daha sonra kış şartlarında tüm kış lastiklerinin hemen hemen birbirine yakın performans sergilediğini ve yaşadığım yerde (Gebze) kış şartlarının çokta ağır geçmemesi sebebi ile lassa snoways era aldım 185/60/15. bu etkenler göz önünde bulundurulduğun da kış lastiklerine abartılı paralar vermeye gerek yok tabi birde lastiği 3 / 4 ay kullanıp sonra depoya kaldıracağımız da cabası.
izlenim olarak şuan bir yorumda bulunamayacağım karın yağmasını bekliyorum.
vw..
VW POLO 1.4 COMFORTLINE 2013
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ? 24 Ara 2015 09:57 #171314

• vargun
  • vargun's Avatar
  • Kullanıcı
  • Sigortacı
  • Gönderiler: 43
  • Teşekkür Sayısı: 5
Yaklaşık 1 ay önce aldığım Petlas Snow Master W651 kış lastikler için ;
  • Islak zeminde ki performansı bence çok düşük. Araç hafif bir rampada dur kalkta yola tutunamıyor ve patinaj yapmaya başlıyor.
  • Özellikle bağlantı yollardaki yoncalardan dönerken aracın çizgiden kaydığını farkedebiliyorsunuz(Standart hızlarda)
  • Kar ve buzlu yollarda henüz bir deneyim yaşamadım .
  • Yukarıdaki deneyimler İstanbul da olup , 2 - 15 derecelik hava şartlarındadır.
  • Karşılaştırmayı daha önceki aracımız OPEL ASTRA da kullandığımız MICHELİN lastiklerdeki deneyimime istinaden yazdım.

2015 Polo Lounge 1.2 TSI 90 HP

KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ? 25 Ara 2015 10:51 #171341

• Chevo
  • Chevo's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 76
  • Teşekkür Sayısı: 11
vargun yazan:
Yaklaşık 1 ay önce aldığım Petlas Snow Master W651 kış lastikler için ;
  • Islak zeminde ki performansı bence çok düşük. Araç hafif bir rampada dur kalkta yola tutunamıyor ve patinaj yapmaya başlıyor.
  • Özellikle bağlantı yollardaki yoncalardan dönerken aracın çizgiden kaydığını farkedebiliyorsunuz(Standart hızlarda)
  • Kar ve buzlu yollarda henüz bir deneyim yaşamadım .
  • Yukarıdaki deneyimler İstanbul da olup , 2 - 15 derecelik hava şartlarındadır.
  • Karşılaştırmayı daha önceki aracımız OPEL ASTRA da kullandığımız MICHELİN lastiklerdeki deneyimime istinaden yazdım.

Ben aracın üzerinde gelen standart yazlık lastiklerle karşılaştırıyorum.Dediğiniz gibi benim lastiklerimde ıslak zeminde felaket.Bu sabah işe gelirken bir döner kavşakta çizgiden çıkmayı bırak, direk esp can hıraş devreye girdi.Kar'da buzda henüz göremedik ama ıslak zeminde durum ortada.. Kar'da buzda durumu görünce boşa mı para verdik nedir göreceğiz.Lastiklerin markası Roadtstone euro win 600 ek olarak lastikler kuru zeminde güzel tutuyor sessiz yumuşak ama ıslak fenaaa..
VW Polo 1.4 TDİ DSG Beyaz

KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ? 31 Ara 2015 08:55 #171479

• vargun
  • vargun's Avatar
  • Kullanıcı
  • Sigortacı
  • Gönderiler: 43
  • Teşekkür Sayısı: 5
Petlas Snow Master W651 bu sabah İstanbul da benim için kar sınavından geçmiştir.
Pek çok komşumun Kavacık Otağtepe (eğimli bir alan ) çıkamadığı otoparktan sorunsuz şekilde çıkmamı sağladı.
Otoyol'da ve bağlantı yollarında problemsiz yol tutuşu sağladı.
2015 Polo Lounge 1.2 TSI 90 HP

KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ? 03 Oca 2016 20:36 #171557

• Chevo
  • Chevo's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 76
  • Teşekkür Sayısı: 11
Selamlar, İstanbulda ki yoğun kar yağışında neredeyse evde hiç durmadım ve Roadstone euro win lastiklerim verdiğim parayı hak ettiğini gösterdi. Kar lastiği olmayan 4*4 sahibi komşumuz otoparkın çıkışında (oldukça dik bir otopark çıkışımız var) 30 dk uğraştı ve bende dahil 3 kişinin yardımı ile çıkabildi.Ben hiç sorun yaşamadan o dik yokuşu 4-5 kere çıktım. Onun haricinde esenyurt ve beylikdüzünde 2 dik yokuşu da sorunsuz çıktım.Yol tutuş ve kavrama noktasında sorun yok ama frenleme zayıf gibime geldi.Bazı yerlerde ABS direk devreye girdi.Tavsiye ederim.Fiyat/performans olarak bence oldukça iyi.
VW Polo 1.4 TDİ DSG Beyaz

KIŞ GELİYOR..HANGİ KIŞ LASTİĞİ? 28 Oca 2016 11:19 #172188

• Hasskabal
  • Hasskabal's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
Aynı olay benimde başıma geldi elemanın 4x4 audi quadrosu otopark çıkışında 4 tekeri birden pati çekiyordu :D Ben kar lastiği takılı 2 çeker Doblo ile yanından sakince geçtim. :) Adam uyuz olmuştur... Kar lastiği şart kesinlikle çok fark ediyor...
Bu arada babamın aracında doblo Good Year Ultragrip 7 var çok memnunuz bunun üzerine bende Poloma Ultragrip 9 Aldım 68db ses değeri var aracın içerisine hiç lastik sesi girmiyor çok konforlu herkese tavsiye ederim...

Saygılar.

Dogum Gunuleri

canerboral Bugun (31) (21.06.1987), GoktugTamer Bugun (30) (21.06.1988), kenjims Bugun (23) (21.06.1995), Korazan Bugun (34) (21.06.1984), salihsefa Bugun (34) (21.06.1984), CemKu0058 1 gun (26) (22.06.1992), Chivas 1 gun (29) (22.06.1989), cnfidan 1 gun (33) (22.06.1985), FA864 1 gun (29) (22.06.1989), Vw1903 1 gun (33) (22.06.1985)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.252 saniye