Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

Polo 6C1, 2014 - ....

BAŞLIK: Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi

Bookmark and Share

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 13 Oca 2016 18:09 #171816

• funky
  • funky's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 3
Herkese merhabalar , 2015 model 1.2 dsg lounge tipi polomuzu 4 aydir kullaniyorum. Son zamanlarda frenlerden frene bastigimda surtunme sesi geliyor ne kadar normal ? Birde bugun farknettim sol sis fari bugu yapmis ( araci yikatmistim 2 gun once ama olmamasi gerekiyor diye biliyorum) ilk defa vw ve ilk defa polo kullandigim icin sordugun sorulari maruz gorun lutfen. Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 13 Oca 2016 23:05 #171818

• Asukasan
  • Asukasan's Avatar
  • Genel Moderatör
  • Vwpolom Geliştirme
  • Gönderiler: 2141
  • Teşekkür Sayısı: 1707
frenleriniz deki sürtünme sesi balataların dış ortamdan kirlenmesi ve tozlanmasından dır, balata temizleyici ile fren balatalarınıza temzileme yaparsanız sorun ortadan kalkacaktır.

sis farının buğu yapması yıkamacıların çok yakından basınçlı su tutmasından kaynaklanabileceği gibi, sis farı ampülünüzün yerinden oynaması veya buhar tahliye çıkışının tıkanmasından da kaynaklanabileceği olasıdır. bunları bir kontrol edin.
Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.Vwpolom Tasarım - Geliştirme --- Forumumuzun İlk Yarı Profesyonel Videosu için Tıklayın
Son Düzenleme: 13 Oca 2016 23:05  yazan Asukasan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: funts_foney, funky

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 15 Oca 2016 22:39 #171849

• brky06
  • brky06's Avatar
  • Kullanıcı
  • Polo 1.2TDi Trendline
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 7
Havalar malum frenleriniz pisliğe çamura suya ve bunların getirdiği sorunlara çok açık durumda. Sorduğunuza göre balata-disk değişiminizin çok geçmediğini varsayarak da frenlerinizin performansında bi sıkıntı yoksa eğer,kaptığı pisliklerden dolayı oluşan bir tabakadır frenlerinizi 100-200 metre kullandıktan sonra geçmesi çok muhtemeldir.Ben de yaşıyorum bu sorunu ancak sürekli oluyorsa bu hayati organlarınızı servise göstermeyi ihmal etmeyin.

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 16 Oca 2016 10:05 #171858

• mesutgrn
  • mesutgrn's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 6
Abi benim 2000 model polodada aynı sıkıntı var aynı sol sis farı buhulandı ama şimdi geçti sıkıntı yok elimi bile vurmadım babamın linea sındada oldu oda güneşte kurudu sıkıntı değil... :) vw..

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 01 Şub 2016 21:14 #172299

• JeSTeR
  • JeSTeR's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 1
Aynı sorun iki haftalık aracımdada başladı çok can sıkıcı bir durum sıfır araç alıyoruz garç gurç sesler geliyor. :woohoo: Yavaş kullanımda ileriye yada geriye giderken frene basınca bu sesleri duyuyorum. Sizce servise götürmelimiyim yoksa beklemeliyim biraz daha??

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 01 Şub 2016 22:15 #172300

• munyeko
  • munyeko's Avatar
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 392
  • Teşekkür Sayısı: 115
Aynı sorun bende de mevcuttu, sağlam bir yıkamadan sonra ses olayı ortadan kalktı.

Frenden gelen surtunme sesi ve sol sis farinin bugu yapmasi 01 Şub 2016 22:30 #172301

• JeSTeR
  • JeSTeR's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 1
munyeko yazan:
Aynı sorun bende de mevcuttu, sağlam bir yıkamadan sonra ses olayı ortadan kalktı.

İnşallah benimde bu şekilde düzelir haftasonu güzel bir yıkama yapıyım o zaman.. :whistle:

Dogum Gunuleri

canerboral Bugun (31) (21.06.1987), GoktugTamer Bugun (30) (21.06.1988), kenjims Bugun (23) (21.06.1995), Korazan Bugun (34) (21.06.1984), salihsefa Bugun (34) (21.06.1984), CemKu0058 1 gun (26) (22.06.1992), Chivas 1 gun (29) (22.06.1989), cnfidan 1 gun (33) (22.06.1985), FA864 1 gun (29) (22.06.1989), Vw1903 1 gun (33) (22.06.1985)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.265 saniye