Hoş geldiniz, Ziyaretçi

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla
Dr.Ecu Trakya Bölge Bayi

Polo 6C1, 2014 - ....

BAŞLIK: Sönmeyen lastik basınç sensörü uyarısı

Bookmark and Share

Sönmeyen lastik basınç sensörü uyarısı 17 Oca 2016 01:36 #171892

• sonstiq
  • sonstiq's Avatar
  • Yeni Forumcu
  • Gönderiler: 100
  • Teşekkür Sayısı: 18
Selam arkadaşlar

Bugün lastik basınç sensörü uyarısı yandı. Hemen benzincide tüm lastiklere baktım. Üzerinde standart lastikler var ve hepsi 30psi idi. Önleri 34psi arkayı 32psi yaptım ve torpido gözündeki düğmeden basılı tutarak yeni bilgileri kaydettim. Eve geldik 1 saat sonra arabayı tekrar çalıştırdığımda tekrar uyarı yandı. Lastik basınçlarını tekrar kontrol ettiğimde hepsi en son kaydettiğim gibiydi. Torpidodaki düğmeye tekrar basılı tutarak uyarıyı söndürdüm. Sonra farkettim ki kontak kapatıp açmamla sensör uyarısı tekrar yanıyor ve hiç sönmüyor (yarım kontak fln değil yolda giderken bile).

Yanlış bir şey mi yapıyorum?

Teşekkürler
Son Düzenleme: 17 Oca 2016 01:38  yazan sonstiq.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sönmeyen lastik basınç sensörü uyarısı 18 Oca 2016 09:37 #171921

• sonstiq
  • sonstiq's Avatar
  • Yeni Forumcu
Arkadaşlar

Araç kaydetme işlemini araç giderken yapmak gerekiyor sanırım. 30km/h ile giderken torpidodaki butona basılı tutarak kaydettim. Tekrar çıkmadı. Tekrar ederse buraya yazarım.

Teşekkürler

Sönmeyen lastik basınç sensörü uyarısı 28 Oca 2016 11:13 #172187

• Hasskabal
  • Hasskabal's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
Bende lastikleri değiştirdim. Basınç uyarısı verdi. Set ettim. Sonra bir daha vermedi. Fakat ilk aracı aldığımda lastik basınçlarını manuel olarak girebilmek için ekranda 4 lastiğide gösteriyordu. Basınçları bilmediğim için girmemiştim. Daha sonra lastikleri değiştirince tekrardan o ekran çıkmadı artık manuel olarak girdirmeye izin vermiyor araç basınç değerlerini. Bu neden olur acaba? Birde araç kaç kilometre gidince basınç değerlerini kendi otomatik olarak algılayıp hafızasına alıyor? Bende hala basınç kısmına geldiğimde basınçları kontrol ettiyseniz set'e basın diyor. Herhangi bir manuel basınç girme menüsü çıkmıyor ekranda...

Sönmeyen lastik basınç sensörü uyarısı 22 Şub 2016 13:17 #172618

• sonstiq
  • sonstiq's Avatar
  • Yeni Forumcu
Araç dururken set ettiyseniz sonra tekrar soruyor.
Araç hareket halindeyken set etmeniz lazım. Sanırım yuvarlanma farkından algılıyor. Aldığımdan beri manuel olarak girme ekranı hiç görmedim ben. Comfortline aracım.

Sönmeyen lastik basınç sensörü uyarısı 08 Mar 2016 18:55 #172879

• orcunkose
  • orcunkose's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 2
bu yarı bende de oldu. set edip devam ettim. 10 gün sonra tekrar verdi. başka bi ekran vardı bir lastiği kırmızı renkli olarak gösteriyordu. lastiği incelediğimde üzerinde batan vidayı fark ettim. mükemmel çalışıyor.

Dogum Gunuleri

canerboral Bugun (31) (21.06.1987), GoktugTamer Bugun (30) (21.06.1988), kenjims Bugun (23) (21.06.1995), Korazan Bugun (34) (21.06.1984), salihsefa Bugun (34) (21.06.1984), CemKu0058 1 gun (26) (22.06.1992), Chivas 1 gun (29) (22.06.1989), cnfidan 1 gun (33) (22.06.1985), FA864 1 gun (29) (22.06.1989), Vw1903 1 gun (33) (22.06.1985)

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanların, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, profil bilgilerini özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girmesini rica ederiz. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.265 saniye